"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Maj 2018 roku
Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.
Oto oni:
Andrzej Ireneusz Nowakowski
Andrzej Ireneusz Nowakowski urodził się 2 maja 1951 roku w Łazie koło Żar (obecne województwo lubuskie). Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. W 1974 roku rozpoczął pracę w administracji państwowej w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, gdzie przeszedł wszystkie szczeble zawodowej kariery: od stażysty, poprzez dyrektora wydziału i dyrektora generalnego Urzędu. Za swoją pracę został odznaczony Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi. W 1997 roku, w wyniku postępowania kwalifikacyjnego dla pracowników służby cywilnej ubiegających się o mianowanie, otrzymał kategorię “A”.
Od stycznia 1999 roku Andrzej Ireneusz Nowakowski był członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Z dniem 22 października 2001 roku został powołany przez Prezesa Rady Ministrów na urząd Wojewody Wielkopolskiego. Andrzej Nowakowski jest człowiekiem o rozległych zainteresowaniach. Jego hobby to kolekcjonowanie piór wiecznych, filatelistyka oraz książki. Tym ostatnim - zwłaszcza biografiom znanych ludzi oraz pamiętnikom, poświęca dużo wolnego czasu. W życiu kieruje się uczciwością, jest obowiązkowy i punktualny, cechuje go umiejętność chłodnej, pozbawionej emocji oceny zdarzeń.
Andrzej Nowakowski jest żonaty i ma dorosłego syna Michała. Żona - Henryka jest biegłym sądowym i uznanym grafologiem.
wersja do druku
Lista archiwów wg lat
Aktualności
Chcieli wyłudzić
261 mln złotych...
Funkcjonariusze z Delegatury CBA w Białymstoku zatrzymali członka międzynarodowej grupy przestępczej specjalizującej się w wyłudzeniach VAT na wielką skalę. Udaremniono wyłudzenie co najmniej 261 milionów zł ze Skarbu Państwa. Białostocka Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzi, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie, śledztwo dotyczące zorganizowanej, międzynarodowej, grupy przestępczej działającej na terenie Polski, Czech i Niemiec. Grupa działała w okresie od września 2015 roku do maja 2016 roku. Poprzez szereg powiązanych ze sobą podmiotów i tzw. karuzelę podatkową usiłowała wyłudzić co najmniej 261 milionów zł podatku VAT.
czytaj więcej