Wydanie nr: 2 (174) MAJ 2018
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Gmina Kleczew

Natalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w Kleczewie

JAWI

"Mała Ojczyzna" - gmina Kleczew...(1)

Gmina Kleczew położona jest we wschodniej części Województwa Wielkopolskiego i stanowi jedną z czternastu gmin powiatu konińskiego. Na obszarze 110 kilometrów kwadratowych  znajduje się 19 sołectw oraz miasto Kleczew.  Północno – zachodni obszar gminy stanowi część Powidzkiego Parku Krajobrazowego, którego główną osią jest ciąg malowniczych jezior polodowcowych – Jezioro Budzisławskie i Jezioro Koziegłowy. Na sukcesy gminy składa się wiele elementów. Szereg zrealizowanych inwestycji w zakresie ochrony środowiska, oświaty, kultury czy sportu przekłada się na jakość życia społeczności lokalnej, daje możliwość kształcenia dzieci i młodzieży w nowocześnie wyposażonych szkołach, aktywnej rekreacji w obiektach sportowych, czy rozwijania talentów i umiejętności w obiektach kulturalnych.

Dzięki sukcesywnie pozyskiwanym środkom unijnym  możliwa była m.in. modernizacja zabytkowego wiatraka w Budzisławiu Kościelnym, który dziś stanowi obiekt wyróżniający wieś.   Czynnikiem rozwoju  jest również wymiana doświadczeń i dobrych praktyk z zagranicznymi gminami partnerskimi. Odwiedzając gminę Kleczew warto wybrać się nad Jezioro Budzisławskie znane jest z czystej wody i uroczej linii brzegowej. Znajdujące się nad nim kąpielisko w Trębach Starych, domki letniskowe i działki rekreacyjne. Tam też w zielonej części Trębów Starych położony jest Gminny Ośrodek Wypoczynkowy administrowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kleczewie. W sezonie letnim do dyspozycji wypoczywających jest kilkanaście domków letniskowych o różnym standardzie, pole namiotowo-campingowe z pełnym zapleczem sanitarnym, boiska do gry w plażową piłkę siatkową, plac zabaw dla dzieci oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Jezioro Budzisławskie jest znane i szczególnie doceniane przez amatorów nurkowania. Przejrzystość wody osiągająca ponad 8 m i głębokość dochodząca do 36 m oraz specjalnie przygotowany tor podwodny dostosowany do umiejętności nurkujących, na który składa się dwumetrowy posąg Matki Boskiej z litego drewna, dzwon nurkowy, do którego można wpłynąć i swobodnie oddychać bez aparatu, szalupa przywieziona z Pomorza oraz postać nurka, z którym konieczne trzeba się przywitać to atrakcje zapewniające płetwonurkom niezapomniane wrażenia.

 


Przedruki tekstów tylko po uzyskania zgody redakcji EuroPartner


"LongShot2018" - start drużyny weteranów...

Wyjątkowa drużyna strzelecka złożona z weteranów rannych w misjach poza granicami państwa polskiego wystartuje w zawodach strzeleckich „LongShot2018”, które odbędą się w dniach od 25 do 29 kwietnia 2018 roku w Wędrzynie, k. Gorzowa Wielkopolskiego, a których współinicjatorem jest prezes fundacji Fundacja Bezpieczeństwa i Rozwoju „STRATPOINTS” gen. broni rez. Mirosław Różański.

Fundacja Bezpieczeństwa i Rozwoju „STRATPOINTS” - w swoich działaniach na rzecz weteranów i weteranów poszkodowanych stawia między innymi na aktywny udział, współzawodnictwo i rehabilitację poprzez sport – podkreśla generał Mirosław Różański, Prezes Fundacji, współorganizator i pomysłodawca pierwszych zawodów strzeleckich „LongShot”. Dodaje on, że w tegorocznej edycji po raz pierwszy wystartuje drużyna w stu procentach złożona z weteranów rannych w misjach poza granicami państwa.

Drużyna złożona jest z czterech podoficerów. „Od kilku tygodni Intensywnie przygotowujemy się do udziału w zawodach – podkreśla chor. rez. Przemysław Wójtowicz, szef zespołu Stratpoints ds. weteranów i weteranów poszkodowanych. Wystartujemy w dwóch parach w kategoriach Open i Standard Semi-Auto. Liczymy na dobry wynik jako drużyna. Nasi zawodnicy mają za sobą już udział indywidualny w kilku poprzednich edycjach „Long Shot” oraz innych zawodach strzeleckich. Liczymy na dobry wynik zespołowy” – dodaje Przemysław Wójtowicz.

Warto zauważyć, że Stratpoints Shooting Team to drużyna złożona z weteranów w służbie czynnej i byłych żołnierzy Wojska Polskiego oraz Legii Cudzoziemskiej. Członkowie drużyny są podoficerami, którzy odnieśli rany m.in. w Afganistanie.

Przygotowania do zawodów są wyjątkowe. Z przygotowującymi się do zawodów ćwiczy st. kpr. Tomasz Rożniatowski, który stracił rękę podczas misji ISAF w 2011 roku. „Wykonanie strzelań precyzyjnych z takimi obrażeniami jest niezwykle trudne” – zaznacza chor. Wójtowicz. I od razu dodaje: wszystkich sympatyków weteranów i Fundacji Stratpoints zapraszamy do kibicowania drużynie weteranów. A generał Mirosław Różański dodaje: „Liczymy na doping i dziękujemy partnerom, którzy pomogli nam w przygotowaniach do zawodów. Na przykład hotel „Leniwka Stary Młyn” zapewnił zakwaterowanie dla naszej drużyny, a firma „Helikon Tex” i pan Marcin Rak wyposażyli nas w wysokiej jakości odzież oraz koszulki”. (Źródło: rzecznik prasowy STRATPOINTS)

 


Przedruki tekstów tylko po uzyskania zgody redakcji EuroPartnerWitryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem