Adam Woropaj – wójt gminy Duszniki Wlkp…

Adam Woropaj, wójt gminy Duszniki jest absolwentem wyższej uczelni rolniczej, odbył też studia podyplomowa z zakresu inżynierii środowiska wiejskiego. Swoją funkcją wójta pełni od czerwca 1990 roku, wybierany w wyborach samorządowych na kolejne kadencje. Entuzjasta swojej pracy samorządowca, Adam Woropaj spowodował, że dzisiaj, współczesna gmina Duszniki to piękny i atrakcyjny fragment Wielkopolski. Nie wywołuje więc zdziwienia, że Adam Woropaj był obsypywany licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Posiada odznakę „Za zasługi w rozwoju Województwa Wielkopolskiego", w konkursach zdobywał tytuły „Nasz człowiek na Urzędzie” I994 r.; „Wielkopolski Wójt Roku" 1997 r., czy „Wielkopolski Wójt Roku 2003".

Dla gminy Duszniki zdobył też następujące wyróżnienia: „Superwójt Roku 2005", w kolejnych latach tytuły „Gmina Przyjazna Środowisku" i „Gmina Fair Play”, ponadto uzyskał I miejsce w rankingu „Profesjonalna Gmina Przyjazna Inwestorom” w kategorii: gminy do 15 tys. mieszkańców i „Organizacja wewnętrzna i jakość obsługi mieszkańców" także „Mecenas Polskiej Ekologii. Wywalczył także prestiżowy Certyfikat Najwyższej Jakości w Ochronie Środowiska – 2006 r. Najważniejsze osiągnięcia, to wprowadzenie w urzędzie systemu zarządzania jakością, potwierdzonego certyfikatem za zgodność z normą ISO 9001 oraz "Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji i Statuetki Gminy Fair Play” za 2005 i 2006 r. Wreszcie dla gminy Adam Woropaj zdobył wyjątkowy tytuł „HIT Wielkopolski 2006”.

Jaki wójt, taka gmina, można powiedzieć żartobliwie, ale w przypadku gminy Duszniki, to powiedzenie jest tylko potwierdzeniem faktu ponieważ Adam Woropaj, znakomicie zorganizowany, „żyjący” nawet najdrobniejszymi problemami gminy, takimi jak na przykład ostatnio wdrażany system zbierania odpadów, czyli słynna ustawa śmieciowa, zawsze dostępny dla mieszkańców gminy, uczynny i uśmiechnięty, jest wyjątkowym gospodarzem. Nigdy jednak nie mówi o gminie Duszniki „moja gmina”, ale zawsze powtarza „nasza gmina”. Gmina przyjazna dla swoich mieszkańców. Gratulujemy Dusznikom ich wójta!

Przedruki tekstów tylko po uzyskania zgody redakcji EuroPartner

drukuj
powrót