Wydanie nr: 2 (193) MARZEC 2021
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina Kleczew

Natalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

EUA-IEP dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza...

Znak jakości EUA-IEP dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu! UAM pomyślnie zakończył procedurę międzynarodowej ewaluacji instytucjonalnej (Institutional Evaluation Programme, EUA-IEP) która przeprowadzona została przez ekspertów Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów (European University Association, EUA), największej organizacji zrzeszającej uniwersytety w Europie. UAM jest piątą szkołą wyższą oraz pierwszym klasycznym uniwersytetem w Polsce, który poddał się tej ewaluacji. Zgłoszenie było dobrowolne i zostało sfinansowane przez MNiSW w ramach projektu POWER „Akredytacje zagraniczne”.

W 2020 odbyły się dwie wizyty ewaluacyjne, druga – wskutek pandemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 – została zorganizowana w formie cyklu spotkań online. Raport z oceny wraz z rekomendacjami został przekazany uczelni 17 lutego 2021.

Szczególne zainteresowanie zespół oceniający okazał nowej strukturze uniwersytetu. Z uznaniem spotkała się także infrastruktura uczelni, możliwości rozwoju dla studentów czy świetnie rozwinięta współpraca z otoczeniem zewnętrznym.
 
Znak jakości EUA-IEP jest rozpoznawalny w całej Europie. Zwiększa widoczność w europejskim obszarze szkolnictwa wyższego i ułatwia rozwijanie współpracy międzynarodowej. UAM będzie mógł się nim posługiwać przez kolejnych 5 lat.   


Przedruki tekstów tylko po uzyskania zgody redakcji EuroPartner


W Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach...

W Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach zainaugurowano zajęcia z języka polskiego online. Jest to wspólna inicjatywa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu w Salonikach oraz Ambasady RP w Atenach. Propozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem greckich studentów, zgłosiło się ponad 200 chętnych na co dzień studentów medycyny, ekonomii i fizyki. Na razie udało się utworzyć dwie grupy zajęciowe. Uruchomienie lektoratu jest wynikiem współpracy bilateralnej UAM i AUTh w ramach Uniwersytetu Europejskiego EPICUR. European Partnership for an Innovative Campus Unifying Regions to konsorcjum składające się z ośmiu uniwersytetów, ośrodków naukowych z Francji, Niemiec, Holandii, Austrii, Grecji i Polski, które powstało w 2019 roku. Książki dla studentów oraz pakiety dla nauczycieli zostały kupione przez Ambasadę RP w Atenach.

Podczas uroczystych inauguracji 23 oraz 24 lutego z uczestnikami grup zajęciowych spotkali się online: prof. Rafał Witkowski, prorektor Uniwersytetu im Adama Mickiewicza oraz prezydent Uniwersyteckiego Centrum Językowego greckiego Uniwersytetu, prof. Thomai Alexiou.

Uczestników zajęć powitali także: Ambasador RP w Grecji Artur Lompart, rektorka UAM prof. Bogumiła Kaniewska a także vice Rector for Academic & Students Affairs, prof. Dimitrios Koveos.  (Fot. Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach).  


Przedruki tekstów tylko po uzyskania zgody redakcji EuroPartnerWitryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem