Wydanie nr: 4 (176) SIERPIEŃ 2018
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Gmina Kleczew

Natalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w Kleczewie

JAWI

Studenci z USA odwiedzili uczelnie w Poznaniu…

Wharton School to uczelnia, którą ukończyli m.in. prezydent USA Donald Trump, jego córka Ivanka Trump, czy ekonomista Jeremy Rifkin. Od 22 lipca grupa czternastu studentów gościła na Wydziale Prawa i  Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Byli to  studenci studiów magisterskich na połączonych kierunkach MBA i  International Relations (Lauder Institute). Podczas tygodniowego pobytu w Poznaniu wysłuchali wykładów profesorów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Uniwersytetu Ekonomicznego: prof. Tomasza Brańka, prof. Ewy Mińskiej-Struzik oraz prof. Moniki Dobskiej. Studenci amerykańscy odwiedzili także przedsiębiorstwa takie jak Amazon Polska w Sadach oraz Solaris&Coaches w Bolechowie.

Amerykanie zwiedzili także  Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie połączone z wykła-dem wnuka pisarza – profesora Radosława Fiedlera z UAM. Studenci spotkali się również z prezydentem Poznania i zwiedzili poznański Stary Rynek. Poznań był czwartym i ostatnim etapem podróży studentów Wharton School, po wcześniejszym pobycie w Paryżu, Sztokholmie i Frankfurcie nad Niemnem. Wharton School to historycznie najstarsza wyższa szkoła biznesu na świecie. Studia MBA w 2017 roku zajęły pierwsze miejsce w USA, zajmują także pierwsze miejsce na świecie w rankingu FORBES, Business Insider i News oraz World Report.
 


Przedruki tekstów tylko po uzyskania zgody redakcji EuroPartnerWitryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem