Wydanie nr: 2 (174) MAJ 2018
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Gmina Kleczew

Natalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w Kleczewie

JAWI

Forum Liderów

Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu wśród wielu swoich statutowych zadań realizuje projekt pod nazwą Liderzy Pracy Organicznej. W ramach tego projektu Kapituła Honorowego Hipolita powołana przy Towarzystwie nominuje do godności Lidera Pracy Organicznej osobistości, które w różnych dziedzinach ich działalności zawodowej i społecznej wykazywały się i wykazują ponadprzeciętnym zaangażowaniem, wysokim morale i szczególnymi osiągnięciami stanowiącymi wzór godny naśladowania. Na stronach Europejskiego Magazynu Internetowego EuroPartner będziemy popularyzować osobistości Liderów Pracy Organicznej dając im satysfakcję i ukazując ich globalnej opinii publicznej.

Oto oni:

Zofia Barbara Szalczyk -samorządowiec...

Zofia Barbara Szalczyk urodziła się w Złotym Potoku.  W 1971 roku ukończyła zootechnikę w Akademii Rolniczej w Poznaniu. W 1981 na Wydziale Rolniczym macierzystej uczelni uzyskała stopień naukowy doktora. Przez dwa lata Zofia Barbara Szalczyk pracowała jako nauczycielka w Państwowym Technikum Rolniczym w Starym Tomyślu. W latach 1974–1991 była zawodowo związana z Centralnym Ośrodkiem Oświaty i Postępu w Rolnictwie w Brwinowie, dochodząc tam do stanowiska zastępcy dyrektora. Zofia Barbara Szalczyk pracowała także jako doradca prezesa zarządu Powszechnego Banku Gospodarczego w Łodzi.

Od roku 1991 do roku 2000 Zofia Barbara Szalczyk kierowała Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Sielinku. W latach 2000–2003 wchodziła w skład zarządu Regionalnej Kasy Chorych, następnie pracowała w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jako dyrektor Oddziału Wielkopolskiego i zastępczyni prezesa ARiMR. Jako działaczką Polskiego Stronnictwa Ludowego kandydowała z listy PSL m.in. w wyborach europejskich w roku 2014. W okresie od roku 2012 do roku 2015 Zofia Barbara Szalczyk była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi i zajmowała to stanowisko do listopada 2015 roku. Wcześniej, w roku 2014 Zofia Barbara Szalczyk została wybrana też na radną Sejmiku Wielkopolskiego V kadencji, a w roku 2015 została jego przewodniczącą. Zofia Barbara Szalczyk jest odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.  
 


Przedruki tekstów tylko po uzyskania zgody redakcji EuroPartner

wersja do druku

Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem